Центр має дворівневу (4-ступеневу) структуру, в основі якої лежить принцип безперервності та наступності навчання. Перший рівень - діти від 4 до 10 років та від 10 до 13 років. На даному рівні педагоги Центру працюють над створенням умов для розвитку індивідуальних здібностей і нахилів дитини, розкриття творчого потенціалу особистості.
Педагоги на цьому рівні прагнуть створити ситуацію успіху та самовизначення, викликати інтерес до навчання, створюючи для цього відповідне навчально -розвиваюче середовище. Другий рівень – діти від 14 до 17 років. Це вже допрофесійне визначення вихованців. Вони навчаються в спеціалізованих групах. Наукових секціях. Навчання розраховане на 11 років і охоплює чотири ступені:
- дошкільний (4-6 років)
- підготовчий (1-4 класи)
- допрофесійний (5-9 класи)
- початково- професійний (10-11 класи).
На сьогоднішній день Центр гуманітарної освіти ПДМ це:
- Центр розвитку дитини «Бебі академія»
- Клуб «Юний археолог»;
- Клуб «Омбудсмен дитячих прав»;
- Клуб вивчення та вдосконалення розмовної іноземної мови «Лінгвістик»;
- Відділення журналістики та Медіа центр;
- Відділ молодіжної політики та органів учнівського самоврядування;
- Центр соціальних ініціатив;
- Секції МАН: археологія, етнологія, фольклористика.
Навчальна мережа
-
Навчальний план складається з урахуванням вікових та психологічних властивостей дітей, їх потреб та інтересів. У зв’язку із завантаженністю дітей у ЗНЗ, а також обмеженими можливостями бюджету міського управління освіти він передбачає вивчення тільки основних предметів від початкового до вищого рівня та з 2013 – 20114 н. р. створення госпрозрахункових груп.
Перший рівень (4-6 років) - це навчання в Центрі розвитку дитини «Бебі Академія», який було створено на базі Груп розвитку Гуманітарної школи у 2014 – 2015 н.р.
Дані заняття спрямовані на загальний розвиток дітей, а саме: розвиток мовлення , пам’яті, уваги, логічного, математичного мислення, креативного мислення та творчих навичок, підготовки руки до письма, формування фундаменту фізичного та психічного здоров’я, мотивує дітей до навчання у майбутньому, підготовка до школи.
Навчання проходить у дві зміни: Група короткотривалого перебування дітей 5 – 6 років. Режим роботи: щодня з 9.00 до 13.00.На цю групу запрошено вихователів. Освіта здійснюватиметься за типовою програмою «Впевнений старт». Мета - дати можливість підготовки до школи дітям, що не ходять до ДНЗ.
Решта груп Центру розвитку дитини , а це ще 2-3 групи, ПДМ формуються на госпрозрахунковій основі. Наповнюваність груп до 15 чоловік, враховуючи специфіку роботи з дітьми такого віку. Тривалість занять 30 хвилин, 6-ти годинне навантаження.
З метою розширення освітніх послуг ми експериментували з введенням до навчального плану нових предмети варіативної частини – «Бебі –фітнес», «Година з книгою» та «Логічні ігри». Дані предмети були вилучені з бюджету вже у 2014-2015 та винесення їх у компонент додаткових освітніх послуг як факультативне заняття. Групи не назбирались….було прийняте рішення не розпорошуватись і зосередитись на інваріативній частині та інтегрованих творчих, пізнавальних, розважальних заходах проекту «Фішкін день». Пріоритетною основою таких занять є соціально-моральний та емоційно-цінністний розвиток дошкільників.
Що року випускниками груп розвитку та Центру стає 15 – 20 чоловік.
Другий рівень (7-13 років) - це клуб «Юний археолог» де діти здобувають теоретичні (під час лекцій) та практичні (під час екскурсій, експедицій) навички, навчаються використовувати аналіз конкретних археологічних матеріалів для історичних узагальнень та висновків. Вихованці є активними учасниками археологічних розвідок, археологічних розкопок, науково-практичних конференцій.
Заняття проходять тричі на тиждень (9 годин), кількість вихованців у групі – 15 осіб.
Клубу «Омбудсмен дитячих прав», мета якого – підвищення правосвідомості дітей як громадян, а завданням є покращення умов життя дітей, їх навчання та розвитку у конкретному місті, де вони живуть, а не абстрактно. Клуб працює за окремою авторською програмою. Тижневе навантаження 3 години. Кількість вихованців – 15 чоловік , учні 7-8 класів ЗНЗ – переший рівень навчання.
Для членів правових комісій учнівських само врядувань міста - соціальні практики – реалізація спільних проектів з відділом Молодіжної політики та органів учнівського самоврядування ПДМ.
Нажаль за період 2010 – 2015 клуб працював лише один повний навчальний рік. Години винесені у вакансію.
Групи з вивчення англійської мови постійно малокомплектні, тому що важко зібрати в одну групу дітей одного віку.
У 2014 – 2015 році було прийняте рішення про створення клубу «Лінгвістик»: вивчення англійської та польської мов. Групи формуються не за віковою ознакою, а за роком вивчення мови.
Наповнюваність груп 10 - 15 чоловік, тривалість заняття – 45 хв., тижневе навантаження 3 години, кожної групи. Діяльність клубу відбувається на бюджетній та госпрозрахунковій основі.
Третій рівень (14-16 років) – це навчання в Школі професійної журналістики; - допрофесійна підготовка. Навчання розраховане на два роки. Наповнюваність груп 15 – 20 чоловік, заняття один раз на тиждень. Тижневе навантаження 3 пед. години на одну групу.
Процес навчання поділений на дві складові. Теоретична частина – лекційні заняття, бесіди, інтерактивні вправи на різні теми із журналістики, які відбуваються за графіком двічі на тиждень. Практична частина – насамперед, створення учнями матеріалів до газети «Без секретів» - єдиної у місті молодіжної газети, де учні висвітлюють актуальні теми із шкільного, студентського, та загалом молодіжного життя, пропонуючи їх самостійно; здійснюється в Молодіжній редакції газети – тижневе навантаження 3 години.
У 2013 Центр гуманітарної освіти відсвяткував 10 років газети «Без секретів» зустріччю з випускниками та місцевими ЗМІ.
Випускниками школи стає відносно невеликий відсоток від тих, хто приходить на перше вступне заняття (30-40 чоловік) – 5 – 10 чоловік щороку. Це вже цілком готові до початку професійної кар’єри молоді люди, які добре розуміють, яку саме професію вони обирають. За приблизними підрахунками, 50 відсотків випускників продовжують свою діяльність у галузі медіа.