У Палаці дітей та молоді презентували новий загальноміський проект

Сформувати у учнівської і студентської молоді міста бачення перспектив самовизначення, професійного та особистісного розвитку у Рівному, сприяти призупиненню відтоку  молоді з міста – це головна мета загальноміського проекту «Трафік можливостей».

Через нестабільну економічну ситуацію (відсутність великих підприємств), відсутність належної молодіжної політики щодо забезпечення молоді робочими місцями на ринку праці, відтік населення із регіону, із міста, поширення еміграції та міграції задля здобуття освіти та подальшого працевлаштування молодь залишає місто та регіон тому, що не бачить свого майбутнього у Рівному.

Зважаючи на своєрідне географічне розташування Рівного: безпосередню близькість до Києва, Львова та кордону із Польщею, відсутність прийнятої та діючої стратегії розвитку міста, потужних промислових підприємств, котрі давали б мешканцям стабільний дохід впевненого достатнього та вищого рівнів, останні роки у місті спостерігається «кадрова проблема» - відсутність достатньої кількості кваліфікованих спеціалістів усіх галузей. Поглиблюється вона тим, що випускники закладів загальної середньої освіти виїжджають із міста на навчання і не повертаються назад у Рівне, бо вважають його безперспективним. А заклади вищої та професійно-технічної освіти міста заповнюються вихідцями із регіону, котрі навчаються, соціалізуються і, в свою чергу, виїжджають теж ...

Місто перетворюються на постійного донора чи на транзитну зону, що гальмує його розвиток.

Реалізація загальноміського проекту «Трафік можливостей» дозволить змінити цю негативну тенденцію.

Вже зараз навколо проекту об’єдналися чимало людей, які представляють, як владу, так і громадські організації, потужні та успішні підприємства. На сьогоднішній день партнерами «Трафіку можливостей» є Рівненський міський Палац дітей та молоді; Управління освіти Рівненського міського виконавчого комітету Рівненської міської ради; Управління стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради; Управління економіки Рівненського міського виконавчого комітету Рівненської міської ради; Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області; Рівненський міський центр зайнятості; BNP Paribas Group «Укрсиббанк»; ПрАТ «Реноме»; ТРК «Ритм»; Інформаційно-аналітична газета «Рівне Вечірнє»; ГО «Центр сприяння бізнесу»; ГО «Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей і підлітків ПДМ»; ГО «Екоклуб».

Серед завдань проекту «Трафік можливостей» - це залучення учнівської та студентської молоді до формування стратегії розвитку міста; Проведення профорієнтаційної роботи та знайомство учнівської молоді з сучасними тенденціями на ринку праці для довготривалої перспективи; Знайомство з успішними власниками малого та середнього бізнесу, підприємствами із стабільним заробітком та потужним соціальним пакетом; Організація модульного навчання зі створення і ведення власного бізнесу цільової аудиторії проекту «Креативне підприємництво»; Створення можливості для стажування та працевлаштування учнівської та студентської молоді під час літніх канікул згідно чинного законодавства; Формування бачення перспектив професійного та особистісного розвитку завдяки участі у створенні підприємств малого та середнього бізнесу міста; Системне інформування муніципальної громади щодо реалізації проекту; Стимулювання представників середнього і малого бізнесу до участі у реалізації проекту.

Реалізація проекту запланована за трьома напрямками – це освітній, освітньо-практичний, практичний та через співпрацю із ЗМІ.

Зокрема, освітній вектор включає в себе допрофесійну підготовку та початкову професійну освіту, формування гнучких навичок, розвиток бізнес навичок.

Освітньо-практичний – це організація зустрічей партнерів з учнівською молоддю, напрацювання ідей до Стратегії розвитку міста, створення «дорожньої карти» «Моє місце у моєму місті»; організація і проведення майстер-класів «Креативна економіка»; організація модульного навчання з створення і ведення власного бізнесу для цільової аудиторії проекту; проведення профорієнтаційної роботи та ознайомлення учнівської молоді з сучасними тенденціями на ринку праці на довготривалу перспективу.

Організатори проекту очікують, що за його результатами виграють не лише безпосередні партнери та учасники проекту, але й усе Рівне. У молоді буде сформована мотивація, щодо особистісного впливу на процес розвитку міста, будуть реалізовані та створені умови для відкриття власного бізнесу для молоді, Працевлаштування молоді на підприємствах та бізнес структурах міста. Залучення нових інвесторів для розвитку міста.  Підвищення якості життя у місті. Формування іміджу міста як «Рівне – місто успішних та щасливих людей».