Реалізацієя напряму економічного навчання «Допрофесійна економічна підготовка»

В 1996 р. в результаті вдало завершеного наукового експерименту з профільного навчання Школа бізнесу вперше серед ПНЗ України отримала державну ліцензію на право здійснення освітньої діяльності з напрямку «Допрофесійна економічна підготовка». 

Школа бізнесу Рівненського міського Палацу дітей та молоді була створена в перші роки незалежності України, а саме в період переходу країни до ринкової економіки. Цей підрозділ ПДМ активно працює над реалізацією напряму економічного навчання, здійснюючи профілізацію молоді, що є одним з головних завдань у вирішенні соціальних проблем суспільства. Навчальний матеріал подається через аналіз економічних явищ і процесів, спілкування, висловлювання думки учнями, рольові ігри, проблемні ситуації, евристичні бесіди, диспути тощо. 

Завданням діяльності Школи бізнесу є інтеграція економічного та соціального мислення серед школярів та молоді віком до 25 років. Виявлення та підтримка обдарованих учнів з подальшої теоретичною та практичною підготовкою за спеціалізацією "Комерційна діяльність, бухгалтерський облік та аудит".

З метою максимального наближення теоретичної бази, окрім різних форм практичних занять, учні постійно працюють над конкурсними завданнями та проектами з маркетингу, мікро- та макроекономіки, бізнес-планування та менеджменту. У портфоліо здобутків Школи переважно перемоги та нагороди у престижних змаганнях таких як: Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт Малої академії наук ІІ етапу; Відкритому економічному Фестивалі у Мінську „Сходи до успіху” (команда учнів Школи бізнесу ПДМ вшосте представляла Україну); І Всеукраїнському чемпіонаті з бізнес-моделювання тощо. Величезний досвід інтелектуальної боротьби, професійні навички, відчуття самовдосконалення та самореалізації – це результат набутих соціальних компетенцій вкрай необхідних сучасній молодій людині. Міський Фестиваль-конкурс з економіки „Мої знання сьогодні – мій капітал завтра!” вже вдруге ініціювала та реалізувала Школа бізнесу ПДМ, координатором конкурсу є Любчик Л.О.

Перспективою подальшого поглиблення практичного досвіду учнів, створюється проект співпраці Школи бізнесу з масштабним торгівельним підприємством щодо освоєння навиків діяльності в галузі мерчандайзингу. 

Крім того, молодь бере активну участь у загальнопалацівських заходах:
Дні дублера, Золотий Апельсин, Благодійний марафон тощо. Молодь Палацу має можливість вільно відвідувати концерти класичної музики, рок-музики, брейк-данс, вечори поезії, дискотеки.

Цікаво і весело проходять виховні заходи з учнями на рівні Школи бізнесу, а саме: - психологічні тренінги, що дають можливість поглянути на себе зі сторони та оцінити як особистість, прислухатись до міркувань на різні теми інших, відкрити свої можливості та реалізувати їх, поділитися з оточуючими своїми творчими надбаннями. 
- вечори присвячені традиціям українського народу. 
- шанування пам’яті загиблих в День визволення міста від фашистських загарбників та на День Перемоги.
- відпочинок на природі та веселі вечірки.

Молодь, яка навчається в Школі бізнесу чітко усвідомлює своє майбутнє покликання, згодом стає студентами престижних ВНЗ, таких як НУ ”Острозька академія ”, Києво-Могилянської академії, КНЕУ, НУВГП та ін. Серед наших учнів є й такі, що поєднують навчання у РДГУ, мед коледжі з навчанням в Школі бізнесу, розуміючи, що це розширить діапазон професійних можливостей та зробить їх більш конкурентоздатними на ринку праці.