Перемога вихованців Екологічного центру у ІІ (обласному) етапі конкурсу Малої академії наук

Одне срібло та дві бронзи - результат наших спільних досягнень у зимовому "манівському" сезоні!!!

Вітаємо вихованців Екологічного центру, які подолали дистанцію і перетнули фінішну стрічку у ІІ (обласному) етапі Конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. 
Влад Гедзюк отримав друге місце у секції "зоологія, ботаніка". У його роботі із визначення видового та чисельного складу гніздових птахів м. Рівного вперше!!!! представлена кількість різних видів птахів, що гніздяться у нашому місті - 90 видів, а також підрахована чисельність гніздових пар кожного виду окремо. А в загальному, за підрахунками Влада, у Рівному мешкає близько 13 із половиною тисяч пташиних сімей! Напевне нікого не здивує, що у Рівному гніздиться горобець хатній, синиця велика, граки, голуб сизий та галка. А як вам кропив'янка рябогруда, волове очко звичайне, повзик, сорокопуд сірий, пастушок, очеретянка велика, голуб-синяк? Придивіться! Вони теж мешкають поруч із нами, знаходять умови для гніздування там, де ми живемо, будуємо, іздимо, відпочиваємо. 

Танюшка Легка, дослідник із великим стажем, отримала третє місце у секції "агрономія". Два роки Таня досліджувала видовий склад рослинного угруповання, що формується на закинутих сільськогосподарських угіддях в околицях м.Рівного площею близько 50 га!! Занедбані після збору останнього врожаю у 2015 року ці ділянки - справжня знахідка для дослідника! Які рослини першими захоплюють пусту територію, якими шляхами йде подальший розвиток рослинного угруповання, які "непрошені гості" з'являються, аби пустити коріння на цих землях? Ось на такі складні питання відповідає Таня у своїй роботі. 

Софія Маслянчук отримала третє місце у секції "охорона довкілля та раціональне природокористування". Робота Софії - узагальнення дослідницького та практичного досвіду Екологічного центру із інвентаризації, оцінки життєвого стану та розробки заходів збереження вікових дерев, що зростають на території м.Рівного. У цих дослідженнях Софія почала брати участь ще у 5 класі.
Роман Котик мав перший досвід участі у конкурсі захисті обласного рівня. Робота його полягала у дослідженні особливостей гніздування припутня - найбільшого європейського голуба - у Рівному. Ще зовсім недавно припутень вважався в Україні типовим лісовим птахом. Проте останні 30 років він почав активно заселяти урбанізовані території. Причини цього процесу є об'єктом дискусій серед професійних орнітологів. Що знайшов припутень у містах - прихисток від мисливців (бо це мисливський птах), кращі, ніж у лісах умови гніздування, зменшення тиску приподніх ворогів??? Все це питання, на які немає поки однозначної відповіді. От Ромка і працює. Цього року він обстежив третину території нашого міста (площею більше 15 квадратних кілометрів), знайшов 240 гнізд припутня, 120 з яких у гніздовоиу сезоні цього року були заселені. Крім того, Роман з'ясував, до яких частин міського ландшафту тяжіє цей птах, на яких деревах, на якій висоті і у якому положення у кроні дерева він робить гнізда. А далі буде!