Міжнародний форум з позашкільної освіти

В Києві відбувся Міжнародний форум з позашкільної освіти у рамках гранту Президента України «Розроблення сучасної концепції позашкільної освіти в умовах децентралізації»

Організаторами форуму стали: Міністерство освіти і науки України, Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія педагогічних наук України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Національний інститут стратегічних досліджень, Міжнародна асоціація позашкільної освіти та ін.Метою фруму була тема обговорення концептуальних основ позашкільної освіти, діяльності позашкільних навчальних закладів з презентацією сучасних практик позашкілля. Також в числі співорганізаторів виступив Рівненський міський Палац дітей та молоді ,який ще раз підтвердив лідерську позицію у новаторстві позашкілля.

До участі у форумі були запрошені представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерств, відомств, посольств, наукові та педагогічні працівники України, Болгарії, Литви, Польщі, Чехії та інших держав, громадськість, ЗМІ. Форум вібувався у форматі стендових презентацій і виставки досягнень позашкільних навчальних закладів України, та на три пленарні сесії за темами :«Позашкільна освіта в умовах реформування системи освіти», «Міжнародний досвід позашкільної освіти» «Сучасні тренди позашкілля» .

На третій сесії доповідачами були керівники позашкільних закладів з різних регіонів України, зокрема Ірина Первушевська, директор Рівненського ПДМ презентувала «Сучасні тренди позашкілля в реаліях Нової української школи» та модель Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Саме в третьому блоці звучали актуальні питання щодо проблем і стратегії майбутнього для сучасного позашкілля, та, на превеликий жаль, ЦЕ пройщло повз спікерів – можновладців котрі після своїх формальних міні-спітчів покинули форум, так і не почувши ГОЛОВНОГО, заради чого і збиралися освітяни як з України, так і з-за кордону. Фінальною крапкою конференції став Концерт-презентація дитячих творчих колективів позашкільних навчальних закладів України.

Творчу родину ПДМ представили «Зразковий художній колектив» ансамбль сучасного танцю «Light Dance Company» та «Народний художній колектив» молодіжний фольклорний гурт «Веснянка»