У відкритому морі

В рамках проведення Всеукраїнського семінару-практикуму «Позашкільна освіта в контексті муніципального замовлення. Пошук ефективних механізмів». 3 березня о 19:30 відбудеться показ вистави «У відкритому морі» за п’єсою С. Мрожека «Зразкового художнього колективу» молодіжної театральної лабораторії «ВідСутність».

Це чорна комедія на межі абсурду, яка підіймає соціально-філософські питання непримиренності особистості і суспільства, її свободи, маніпулятивний характер будь якої влади, її репресивний характер.

Троє, товстий, худий і середньої вгодованості, після корабельної аварії опинились на плоту. Щоб не померти від голоду, вони вирішують когось одного з них з'їсти. Визначаючи жертву, вони вдаються до всіх типів політичних методів - виборів, дискусії, наукового обґрунтування, щоб встановити, хто з них жив краще і тому повинен померти першим. Але який би метод вони не застосовували, потенційною жертвою завжди стає худий. Він не хоче бути з'їденим. Але коли товстий переконує його, що така смерть - героїчний, художній акт, – худий погоджується. У цей момент персонаж середньої вгодованості в пошуках солі знаходить банку горошку з м’ясом. Необхідність вбивати худого зникає. Але товстий наказує заховати банку. «Я не хочу горошку» - бурмоче він. «У будь-якому випадку ... Ви, що, не розумієте? Він буде щасливий померти!»

А Ви як думаєте?..