Підсумки театрального фестивалю

Впродовж п’яти днів з 1 по 5 листопада в Рівному проходив ІХ Міжнародний юнацько-молодіжний театральний фестиваль аматорських колективів «ЛіхтArt». В його рамках відбулося близько 40 різнопланових заходів, зокрема 18 фестивальних вистав, що були представлені в конкурсній програмі, 4 позаконкурсні, дві з яких в Будинку культури цементників м. Здолбунів, круглі столи, вечірки, майстер-класи, спільний українсько-словацький театральний проект, за участю «Зразкового художнього колективу» театральної лабораторії «ВідСутність» Рівненського міського Палацу дітей та молоді і колективу з м. Нітра (Словаччина) DS «Sluhadlo». Поціновувачі мистецтва Мельпомени мали можливість переглянути найцікавіші постановки молодих театральних колективів на різних театральних майданчиках Рівного і Здолбунова. Зокрема у Рівному вистави грали на двох сценах ПДМ, на сцені театру «Сонях», малій сцені драмтеатру та сцені театру ляльок.

Журі оцінювало учасників фестивалю у трьох категорія: юнацькі, навчальні та молодіжні театральні колективи.

В кожній категорії було визначено по 8 номінацій, а переможці розподілилися наступним чином:

- Юнацькі театри - DDS «Drim» (м. Нітра, Словаччина)

- Навчальні театри – Навчальний театр-студія «На третьому поверсі» Рівненського міського Палацу дітей та молоді

- Молодіжні театри – Народний молодіжний театр-студія «Маски» (м. Нетішин) «Краща вистава фестивалю»

- ГРАН-ПРІ – Театр-студія «SPLASH» м. Київ

Всі переможці отримали відзнаки фестивалю – Ліхтарі та грошові винагороди!

Організатори фестивалю, а це Рівненський міський Палац дітей та молоді; Народний молодіжний театр «Від Ліхтаря»; Зразкова театр-студія «Маленький принц»; Театральна студія «ВідСутність»; Міська громадська організація «Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей і підлітків ПДМ» вдячні всім, хто долучився до організації та проведення фестивалю, а зокрема: Співорганізатору - Будиноку культури цементників м. Здолбунів, Партнерам фестивалю: Управлінню освіти Рівненського міськвиконкому; Управлінню культури Рівненського міськвиконкому; Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театру; Рівненському обласному академічному ляльковому театру; Народному театру «Сонях»; Міському будинку культури та генеральному спонсору фестивалю - ПАТ «Дікергофф Цемент Україна».

А ось окремі відгуки учасників «ЛіхтАрту»:

«Вщухли емоції, відступила втома і виникло нестерпне бажання подякувати всім вам за ті чудові декілька днів, які ми провели на фестивалі. Ваш фестиваль для мене особисто був 19-м за рахунком і 10-м за назвою. Є з чим порівнювати, тому іще виразнішими стають враження і особливо значущими ваші організаційні досягнення. Щиро здивували і розмах (5 сценічних майданчиків, серед яких сцени професійних театрів), і рівень виконавської майстерності колективів. Такої кількості майстер-класів нам не пропонував жоден з відвіданих раніше фестивалів. Викликає повагу титанічна праця членів журі. І хоча наші вподобання не зовсім співпали з їх рішенням, це не порушило довіру, і в жодному разі не поставило під сумнів їх високий професіоналізм. ВСІ під час фестивалю працювали чітко, як годинник: і технічні служби, і куратори делегацій. За цим, звичайно, стоїть кропітка робота, тривалі роздумів, як зробити краще. І ВАМ все вдалося. Про надзвичайно креативні ідеї я не втомлююсь розповідати вже тут, вдома (афіші, буклети, бейджики). Вашим прикладам варто не тільки захоплюватися, але й наслідувати. Як бачите, ми з учасників-дебютантів перетворилися на ваших справжніх шанувальників. БАЖАЕМО ДОВГОЛІТТЯ ФЕСТИВАЛЮ! ТВОРЧИХ ЗЛЕТІВ! УСПІХІВ ТА НАТХНЕННЯ!» керівник Дитячо-юнацької театральної студії «Ну і дітки» Лада Лабзова, м Полтава.

«Дякуємо за отримані емоції,досвід та враження!!!!!!» - Народний театр малих форм «Темп» м. Чернівц.

«Спасибо!!! Эмоции и праздник подаренный Вами на высоте!!!!» - Народний театр-студія «Чудеса в решете» смт. Пісочин, Харківська обл.

«Дякуємо!!! Так багато різнопланових постановок за кілька фестивальних днів! Фестивалю БРАВО!!! Ввсі просто молодці!))» - Народний театр-студія «Маски» м. Нетішин.

«Всім ДЯКУЄМО!!! Рівне виявилося тим містом, коди хочеться повертатися! Сподіваємося на нові зустрічі! » - Дитячий музичний театр «Сюрприз» м. Харків