Про Школу художньої гімнастики

Школа художньої гімнастики є структурним підрозділом Центру допрофесійної і початкової професійної підготовки дітей та молоді. Завдання школи: здійснювати спортивно-оздоровчу та виховну роботу серед дітей та підлітків, спрямовану на зміцнення здоров'я та гармонійний розвиток особистості;
- популяризувати художню гімнастику як вид спорту;
- виявити в процесі систематичних занять перспективних дітей, розвивати їх здібності;
- освоїти школу рухів: техніку володіння предметом, сформувати спеціальні знання, вміння і навички, необхідні для успішної діяльності в художній гімнастиці;
- розвивати естетичні якості (музичність, танцювальність, виразність, артистизм);
- забезпечити придбання учнями мінімуму знань в галузі гігієни та першої медичної допомоги.

Школа художньої гімнастики працює за навчальною програмою для дитячо-юнацьких спортивних шкіл (розроблену Республіканським науково-методичним кабінетом Міністерства України у справах молоді та спорту, Київ 1991 р.); класифікаційною програмою (розробленою Міністерством України у справах молоді та спорту, Харківським державним інститутом фізичної культури); правилами суддівства (розроблені Державним комітетом з фізичної культури та спорту, Харківським державним інститутом фізичної культури 2010 р.).

Основними формами навчально-тренувального процесу є навчально-тренувальні і теоретичні заняття, робота за індивідуальними планами (в групах спортивного вдосконалення), участь в змаганнях, товариських зустрічах, навчально-тренувальних зборах, перебування в оздоровчо-спортивних таборах, інструкторська та суддівська практика учнів.

Заняття в групах проводиться з музичним супроводом, який забезпечують концертмейстери Школи - Дубовська Н.С., Меркулова С.М., Гмитро І.М. Школа художньої гімнастики комплектується з дітей дошкільних закладів (5-6 років), загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, середньо-спеціальних і вищих навчальних закладів. Групи початкової підготовки комплектуються з дітей дошкільних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл, які мають бажання займатися художньою гімнастикою. Навчально-тренувальні групи комплектуються з числа обдарованих і здібних дітей та підлітків, які пройшли початкову спортивну підготовку і виконали нормативи. Групи спортивного вдосконалення комплектуються з числа спортсменів, які пройшли етап підготовки в навчально-тренувальних групах і виконали нормативи. Переведення учнів у групу наступного року навчання проводиться рішенням тренерської ради на основі виконання нормативнихспортивних досягнень. Учні, які не виконали ці нормативи, на наступний рівень навчання не переводяться. Такі спортсмени можуть за рішенням тренерської ради продовжити заняття ШХГ.