Етнокультурний центр Рівненського ПДМ

Відео візитка Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді.

Етнокультурний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді створено з метою: виховання повноцінної творчої особистості на основі вивчення історико - культурної спадщини свого краю, українського народу та надбань світової культури; збереження, відродження та популяризації етнокультурної спадщини Рівненського Полісся; координації зусиль організацій, установ, творчих спілок та об’єднань міста й області з дослідження традиційної народної культури краю; проведення експедиційно-пошукової та науково-дослідної роботи з виявлення та фіксації історико-культурних пам’яток; успадкування, відродження та популяризації традиційних свят і обрядів; організації та проведення фольклорних свят, фестивалів, конкурсів, наукових семінарів та конференцій, інших культурно-мистецьких заходів. В ЕКЦ „Веснянка” традиційну культуру краю успадковують понад сто п”ятдесят учасників. 

В структурі Етнокультурного центру три творчі колективи: зразковий фольклорний гурт „Весняночка” ; народний фольклорний гурт „Веснянка”; народний етногурт „Сільська музика” та лабораторія поліського фольклору. Етнокультурний центр „Веснянка” є засновником та організатором Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури „Древлянські джерела” в м. Рівне, що занесений до календарів IOV та CIOFF (неурядових організацій, що співпрацюють з ЮНЕСКО). 

Художній керівник Етнокультурного центру „Веснянка”, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії за охорону та збереження нематеріальної культурної спадщини ім. В.Гнатюка – Віктор КОВАЛЬЧУК.